,,Heksagram nr 8- Związek'' akryl, deska, płótno 45x 55cm, 2014 r
HEXAGRAM NR 8 ,,ZWIĄZEK’’
Ann Sien -2014r


Inspiracją do powstania tego obrazu, był prosty rysunek wykonany na płytce Pionieera i wysłany w kosmos w roku 1972, jako zbiór symboli informujących o życiu na Ziemi.Para z owej płytki to ludzie delikatni i niewinni. Na obrazie Hexagram nr 8 mamy kobietę i mężczyzną w układzie zbliżonym, ale w relacji pełnej egoizmu, rozpaczy i tragedii . Jest wiele rodzajów spotkań, ja przedstawiam takie, który akurat przydarzyło się tej parze. Dlaczego i po co? nikt nie wie, po prostu przeznaczenie skrzyżowało ich drogi w tym samym czasie i przestrzeni. 
Mężczyzna – który w wielogodzinnych treningach zamienił w ciało niemalże idealne, 
ale pozbawione najważniejszego atrybutu swojej męskości, przez to nie potrafiący dać kochać szczerze naprawdę nikogo, oprócz siebie. Współczesny, będący tu i teraz, bez sentymentów i głębszych uczuć. Mocny w swych  mięśniach,  jednocześnie naprawdę bardzo słaby, bo obdarty ze skóry, wyczulony do granic możliwości na bodźce, które dotyczą tylko i wyłącznie jego samego.
Kobieta- jak każda, zawsze gotowa do przyjęcia miłości i chętna do słuchania miłych słów, pełnych obietnic szczęśliwego zakończenia, mimo wszystko wie, że nie dostanie tego na co czeka. Chowa się, swoje prawdziwe uczucia i tęsknoty za maską śmierci, symbolem kobiety mającej władzę absolutną. Czaszka, ostrzega przed ulotnością ziemskich rozkoszy, mówi o przemijaniu.

Kobieta i mężczyzna stoją daleko od siebie i nigdy się nie zbliżą.
Między nimi wyrósł grzyb atomowy, jako symbol zniszczenia, destrukcji, niemożności w przeciwieństwie do drzewa, które w dawnym malarstwie było symbolem życia we wszystkich jego przejawach.

Tacy oto są: On i Ona , którzy tworzą Związek a jedynym dla nich wyjściem jest rozstanie, tym bardziej że nigdy tak naprawdę nie byli razem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz